Fotografia brzuszkowa. Sesja zdjęciowa przyszłej mamy

5 (100%) 1 vote

Ciąża jest wyjątkowym czasem dla przyszłej mamy. Rośnie w naszym brzuchu mała istota i sam tego fakt napawa nas wielką dumą i radością. Ciążowy brzuch kobiety jest jednym z najpiękniejszych obrazów, łączonych z macierzyństwem. Bardzo modne stały się w ostatnim czasie sesje ciężarnych pań. Czy taka fotografia brzuszkowa jest dobrym pomysłem i co powinnaś o niej wiedzieć?

Sesja ciążowa – hit czy kolejna moda z zachodu?

Ciąża trwa 9 miesięcy i niejednej z pań daje się mocno we znaki. Pomimo tego, zazwyczaj jak na świecie pojawi się już nasze dziecko, wracamy do tych ciążowych chwil z nutą nostalgii. Wiele kobiet decyduje się na sesję ciążową, aby właśnie uchwycić na zdjęciu ten nadzwyczajny czas. Sesja zdjęciowa w ciąży z roku na rok robi się coraz bardziej popularna i coraz więcej fotografów ma ją w swojej ofercie.

Okazuje się jednak, że nie każda taka sesja będzie tzw. strzałem w dziesiątkę. Dlaczego? Nie każdy fotograf zdoła sprostać temu zadaniu, które nie jest łatwe. Efektem mogą być po prostu brzydkie lub komiczne zdjęcia, do których na pewno żadna z pań nie chciałaby powracać. W momencie, kiedy decydujemy się na ciążową sesje, powinniśmy przemyśleć dobrze kilka kwestii. Tylko wtedy możemy mieć pewność, że profesjonalne zdjęcia staną się nietuzinkową pamiątką.

Wybór fotografa

Kilka kwestii, dzięki którym sesja ciążowa będzie miłą i przyjemną przygodą.
Po pierwsze, ciężarna powinna zwrócić szczególną uwagę podczas wybierania fotografa. Nie może to być człowiek „na chybił trafił”. Warto przed umówieniem spotkania zapoznać się ze stylem danego fotografa, poszukać i poczytać opinię o nim i jego dziełach. W dobie internetu nie powinno być z tym problemu. Skarbnicą wiedzy może być lokalny portal dla przyszłych mam.

Przed sesją zapytaj także, czy musisz sama zakupić ubiór. Pamiętaj, że stylizacje do ciążowych fotografii składają się przeważnie z długich i powłóczystych sukien, które mają podkreślić zaokrąglony brzuch.

Wybór miejsca

Po drugie, zdecyduj, kiedy chciałabyś wykonać profesjonalne zdjęcia. Takie sesje są wykonywane zazwyczaj w 7-8 miesiącu, tak by brzuch miał już odpowiednie rozmiary.

Po trzecie, musisz zawsze myśleć przede wszystkim o swoim komforcie. Ciąża nie jest chorobą, jednakże wiele kobiet, zwłaszcza w końcowym etapie, odczuwa wiele dolegliwości. Jeśli będą one towarzyszyć kobiecie podczas wykonywania zdjęć, może to odbić się na ich jakości. Najważniejsze, aby ciężarna czuła się dobrze, mogła ewentualnie odpocząć etc.

Zdjęcia zawsze będą niezwykłą pamiątką, dlatego warto uświetnić „ciążowe czasy” na nich, by móc dzielić się nimi ze swoimi bliskimi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *