Organizacja ślubu i wesela. Od czego zacząć?

5 (100%) 1 vote

Organizacja ślubu i wesela może przyprawić o zawrót głowy. Jeśli to wyzwanie masz przed sobą, poniższy tekst pomoże ci dobrze rozpocząć drogę do ołtarza.

Narzędzie pomocnicze

Zaopatrz się w potrzebne przedmioty ułatwiające organizację. Zakup duży zeszyt, notatnik na kole, poręczny notes w większym formacie lub specjalny planner ślubny dostępny w księgarniach. Będziesz potrzebować też czegoś do pisania, zakreślaczy i karteczek indeksujących – znacznie ułatwią pracę na późniejszych etapach. Dzięki dobrej organizacji zyskujesz pewność, że nie pominiesz żadnego z ważnych szczegółów.

Ślub – tradycja czy nowoczesność?

Po pierwsze ustal datę! Bez niej nie jesteś w stanie zarezerwować miejsca na wesele i podjąć dalszych kroków. Wybierz miejsce, które jest bliskie twojemu sercu. Niezależnie czy ślub będzie wyznaniowy czy cywilny, możesz go przeżyć również na świeżym powietrzu. Obecnie zarówno urzędy, jak i kościoły co raz chętniej zgadzają się na opuszczenie murów budynku czy świątyni. Umów się na rozmowę, ustal datę i działaj dalej.

Lista gości

To jest czas na stworzenie listy gości, planner ślubny w dłoń! Takie zestawienie jest niezwykle istotne, jednak nie musi być dopracowane w 100%, na to przyjdzie jeszcze czas. Spisz wszystkich gości, poza rodziną i przyjaciółmi może warto zaprosić osoby dzięki którym się poznaliście lub przyjaciół rodziców. Rozważcie, czy zapraszacie swoich przełożonych oraz współpracowników, wiele osób decyduje się na to rozwiązanie, zwłaszcza jeśli utrzymuje się towarzyskie relacje po pracy.

Wesele, hej wesele!

Masz już datę, oszacowaną liczbę gości, teraz poszukaj odpowiedniego miejsca, w którym odbędzie się przyjęcie. Na tym etapie zdecyduj jakie są wasze preferencje. Czy ma to być skromny, uroczysty obiad w gronie najbliższych, czy raczej huczna impreza w nowoczesnym stylu, a może wesele z klasą w eleganckiej oprawie? Dobierz wnętrze, pojemność sali i dekoracje, tak aby były dobrze dopasowane do siebie oraz charakteru wesela. A skoro o dekoracjach mowa…

Ozdobne akcenty

Wszystkie panny młode zwracają na nie ogromną uwagę. Tekst ten dotyczy jednak początków organizowania ślubu oraz wesela. Poczekaj z dekoracjami, nie spiesz się. W swoim ślubnym plannerze zbieraj informacje na ich temat, zostaw na to kilka stron. Wycinaj zdjęcia z gazet, szkicuj, opisuj pomysły i notuj adresy sklepów lub stron internetowych, gdzie znalazłaś najlepsze propozycje. Skup się na swoim motywie przewodnim, jednak inspiruj się wszystkim dookoła.

Zdjęcie Wu Jianxionga na Unsplash.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *